Odwiedziło nas

Dzisiaj9
ten miesiąc204
ogółem10807

10-13.09.2015 - I Spartakiada Amazonek Województwa

1W dniach 10 -13 września br. w Kielcach odbyła się I Spartakiada Amazonek Województwa Świętokrzyskiego pn. "Działania służące promocji zdrowego stylu życia". W zawodach uczestniczyły drużyny z 13 klubów naszego województwa - ok. 50 uczestniczek. Nasz Klub reprezentowały: Ewa Węgrzyn - kapitan drużyny, Grażyna Rękas, Teresa Jopek i Justyna Dobroch. Koleżanki dzielnie walczyły w takich dyscyplinach jak: strzelanie z łuku, rzut do tarczy, sztafeta po kopercie, sztafeta z przeszkodami i in. W rezultacie zajęły II miejsce, ustępując tylko jednym punktem drużynie kieleckiej. Na dowód czego przywiozły bardzo oryginalny (szklany) puchar. A przede wszystkim udowodniły, że potrafią walczyć i nigdy się nie poddają. SERDECZNE GRATULACJE !!!

Więcej…

05.09.2015 Koncert Charytatywny "POMOŻEMY GOSI BAŻANT"

DSCN2612W sobotę 05.09.2015r. na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbył się Koncert Charytatywny "POMOŻEMY GOSI BAŻANT" z udziałem : Rover & DJ WuDu, Młody M & RX, Sandomierskie Studia Piosenki i in. Ponadto odbyła się: parada motocyklów, pokaz klubu karate, tańca towarzyskiego i in. Głównym punktem koncertu była aukcja charytatywna, której celem było zebranie funduszy i wspomożenie finansowe chorej Małgorzaty Bażant - córki naszej Koleżanki Amazonki - Ireny Stąpór. Nasz Klub aktywnie uczestniczył w tej akcji. Miałyśmy wystawione stoisko z ulotkami - materiałami dot. profilaktyki raka piersi, które wręczałyśmy przechodzącym kobietom. Jednak z przykrością stwierdzamy, że niektóre Panie, po "rzuceniu okiem" na ulotkę, nie chciały zabierać ich ze sobą i ostentacyjnie - " z obrazą" oddawały nam. Wnioskujemy, że niestety rak piersi w dalszym ciągu w niektórych kręgach jest tematem tabu. A szkoda!

Więcej…

05.07.2015 Akcja Profilaktyczna "Amazonki"

akcja_dwikozy_003Akcja Profilaktyczna "Amazonki" zachęcają do badań  profilaktycznych raka piersi. Wojewódzkie Święto Pomidora na Stadionie Sportowym w Dwikozach. Stoisko nasze odwiedził Wójt Gminy Marek Łukaszek i Radna Powiatu pani Iwona Korczyńska-Sapielak i Prezes Banku Spółdzielczego w Sandomierzu pani Maria Kalinowska.Rozdawaliśmy ulotki i odpowiadaliśmy na pytania zainteresowanych osób.

zobacz galerię

22-23.06.2015 Wycieczka do Arłamowa,Kalwarii Pacławskiej i Arboretum - Bolestraszyce

IMG_0385

zobacz galerię

07.06.2015 Różowa Kartka

IMG_0335Już po raz drugi sandomierskie "Amazonki" wzięły udział w akcji "POKAŻ RAKOWI RÓŻOWĄ KARTKĘ". jest to ogólnopolska akcja - sportowa inicjatywa - która nie tylko przywołuje piłkarskie emocje, ale ma ważny cel - wspólną walkę o życie i zdrowie kobiet. Akcja miała miejsce 7 czerwca na stadionie MOSiR w Sandomierzu podczas meczu "Wisła" Sandomierz z "Unią" Tarnów. W trakcie meczu rozdawałyśmy "Różowe Kartki" sportowcom i kibicom, a spiker odczytywał przez głośniki m.in. takie hasła:- "Razem wygrywamy z rakiem piersi", "Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny", "Zbadaj się i wygraj życie". Chcemy w ten sposób uświadomić wszystkich, że rak piersi to nie wyrok. A kobiety zachęcić do wykonywania badań piersi, pozwalających na wczesne wykrywanie tej choroby. Naszym celem jest też zaangażowanie mężczyzn w profilaktykę raka piersi i pokazanie im, że zdrowie kobiety leży również w ich rękach.

Więcej…

27.05 - 03.06.2015 Zawody we Florencji

100_9274Amazonki z całej Europy, a nawet reprezentantka Australii, spotkały się we Florencji (Włochy) na zawodach łodzi smoczych - CANOTTIERI COMUNALI FIRENZE . Nasz klub w polskiej drużynie ( 18 osób ) reprezentowała koleżanka Ewa Węgrzyn. Polki zajęły III miejsce, za co zostały udekorowane medalami. Pobyt we Florencji zaowocował nowymi znajomościami z Amazonkami z innych krajów. Był także czas na zwiedzanie Werony, Wiednia, Pragi.

Więcej…

 

Zaufaj swoim dłoniom

1.    Badaj się regularnie już od 20 roku życia, co miesiąc między 7 a 10 dniem cyklu.

2.    Jeśli nie miesiączkujesz, lub jesteś w ciąży, badaj się regularnie w wybranym dniu miesiąca.

3.    Jeśli zauważysz zmianę kształtu piersi, guzek, wciągnięcie lub wyciek z brodawki, przebarwienie skóry, zgrubienie pod pachą lub inną zmianę, której wcześniej nie było - ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA!

4.    Większość zmian w piersiach kobiety wykrywają same.

5.    Nawet gdy sama nie widzisz niepokojących zmian, kontroluj regularnie piersi u lekarza.

6.    Po ukończeniu 35 roku życia wykonuj regularnie mammografię.

7.    Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś.

Samobadanie piersi

 Zaufaj swoim dłoniom 
 

     1. Badaj się regularnie już od 20 roku życia, co miesiąc między 7 a 10 dniem cyklu.

     2. Jeśli nie miesiączkujesz, lub jesteś w ciąży, badaj się regularnie w wybranym dniu miesiąca.

     3. Jeśli zauważysz zmianę kształtu piersi, guzek, wciągnięcie lub wyciek z brodawki, przebarwienie

         skóry, zgrubienie
         pod pachą lub inną zmianę, której wcześniej nie było - ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA!

     4. Większość zmian w piersiach kobiety wykrywają same.

     5. Nawet gdy sama nie widzisz niepokojących zmian, kontroluj regularnie piersi u lekarza.

     6. Po ukończeniu 35 roku życia wykonuj regularnie mammografię.

     7. Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś.

 

Pod prysznicem

bottom1Połóż płaską część (nie opuszki palców) trzech środkowych palców na piersi (lewej ręki na prawej, prawej ręki na lewej). Wyszukuj zgrubień, guzków lub innych zmian wykonując kuliste ruchy, najpierw przy lekkim, potem mocniejszym, a wreszcie mocnym nacisku (mamy 3 stopnie natężenia nacisku). Zacznij od pachy i przesuwaj okrężnie, w kierunku brodawki. Dokładnie przebadaj cały obszar pomiędzy pachą, mostkiem, pod brodawką i od obojczyka aż po linię stanika.
Powtórz całą procedurę na drugiej piersi.

Na stojąco przed lustrem
bottom2Stań naprzeciwko lustra, spleć dłonie za głową i wyciągnij łokcie do przodu. Szukaj zmian takich jak dołki albo zmiany w fakturze lub kolorze skóry. Delikatnie ściągnij obydwie brodawki i sprawdź, czy nie ma wycieków, czy nie ma wydzieliny, czy nie wydobywa się płyn.

Połóż dłonie na biodrach i dokładnie przyjrzyj się swoim piersiom. Pamiętaj, że szukasz zmian w wyglądzie piersi.

Na leżąco

bottom3Połóż się na plecach z poduszką lub ręcznikiem pod prawym ramieniem, aby spłaszczyć i rozłożyć tkankę piersi.
Połóż prawe ramię pod głowę, a lewą ręką badaj prawą pierś, tak, jak robiłaś to pod prysznicem, robiąc koliste ruchy palcami naciskając coraz mocniej tak, aby zbadać całą pierś i okolice pachy.

Powtórz to badanie na drugiej piersi.

BS - Sandomierz

Wiązanki okolicznościowe, bukiety, wiązki - Kaufland Sandomierz tel. 15 832 89 11, 784 475 530

 

piekarnia_maczka

Copyright © 2012 - 2017, by Rachid HEMINE - All Rights Reserved.