Odwiedziło nas

Dzisiaj9
ten miesiąc204
ogółem10807

29.05.2015 Pielgrzymka do Skarżyska - Kamiennej

skJak co roku pod koniec maja odbyłyśmy pielgrzymkę do sanktuarium w Skarżysku - Kamiennej, gdzie znajduje się replika obrazu Matki Boskiej Miłosierdzia z Wilna, a brama w której umieszczony jest ten obraz również przypomina wileńską Ostrą Bramę.Była to już XVII. pielgrzymka, w której uczestniczą Amazonki z woj.świętokrzyskiego, lubelskiego. A tym razem przyjechały również Amazonki z Ełku.We wspólnej modlitwie mogłyśmy powierzyć swoje prośby i troski Matce Bożej.Spotkanie zakończyłyśmy wspólnym obiadem.

 

Więcej…

14.04.2015 SPOTKANIE Z PIERWSZĄ DAMĄ RP

DSC_365314.04.2015 W sandomierskim Ratuszu odbyło się spotkanie Pani Prezydentowej - Anny Komorowskiej z przedstawicielami  sandomierskich organizacji pozarządowych. Delegacja Amazonek naszego Klubu również uczestniczyła w tym spotkaniu. Nasza Pani Prezes - Grażyna Rękas przedstawiła zarys naszej działalności. Następnie w imieniu sandomierskich Amazonek wręczyła Pani Annie Komorowskiej souvenir -  piękną okrągłą serwetę na stół w kolorze ecru, którą wydziergała szydełkiem nasza koleżanka Henia Mędala.

Więcej…

21.03.2015 DZIEŃ SKUPIENIA

DSCN152421 marca - w pierwszy dzień wiosny Amazonki naszego Klubu, jak również delegacja Amazonek z zaprzyjaźnionego nam Klubu w Tarnobrzegu, przeżyły wspólnie dzień skupienia - rekolekcje. Odbyły się one w Kaplicy przy Kościele Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata w Sandomierzu. Ksiądz Tadeusz Pawłowski - nasz opiekun duchowy - pomógł je nam zorganizować, jak też prowadził je. Spędziłyśmy kilka godzin na modlitwie, powierzając swoje prośby w intencji zdrowia naszego i naszych rodzin, koleżanek z Klubu oraz tych które nie mogły nam towarzyszyć, a także tych , które już odeszły.

Więcej…

POMOC DLA MAŁGORZATY

Małgorzata Bażant - Amazonka - córka naszej Koleżanki Amazonki Ireny Stąpór, 6 lat temu miała zdiagnozowanego raka piersi. Za pomocą m.in chemioterapii udało się go zwalczyć. Jednak w listopadzie 2014 r. choroba powróciła ze zdwojoną siłą. Aby leczenie przyniosło pożądane rezultaty, chemioterapia musi zostać wsparta  hipertermią tj. metoda leczenia raka, w której tkanki nowotworowe poddawane są działaniu z zewnątrz wysokich temperatur  do + 44 stopni C. Koszt tej metody leczenia, to wstępnie 17.000-, zł. Jeżeli ktoś jest w stanie wesprzeć Gosię jakąkolwiek sumą pieniędzy, to bardzo prosimy o pomoc, za co z góry serdecznie dziękujemy. Gosia w Banku Spółdzielczym w Sandomierzu ma założone konto :                                                                     08 9429 0004 3001 0004 3313 0001.

Wierzymy, że razem z Gosią -  uda nam się zwalczyć chorobę.

12.12. 2014 r. WIGILIA

IMG_0003Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas radosny, w którym spotykamy się z rodziną, dzielimy się opłatkiem i kolędujemy. My Amazonki też jesteśmy jedną wielką rodziną. Dlatego co roku spotykamy się na Wigilię, aby podzielić się opłatkiem między sobą jak i z naszymi przyjaciółmi, darczyńcami i osobami wspierającymi działalność naszego klubu. Wiele pięknych życzeń i ciepłych słów zostało powiedziane do nas od zaproszonych gości; m.in. od Pani Katarzyny Zioło - Zastępcy Burmistrza Miasta.Tradycyjne  potrawy wigilijne, kolędowanie, piękne kwiaty - poinsecje (sponsorowane jak zwykle przez Panią Anię Świerkulę) - pozwoliły nam spędzić ten wieczór bardzo mile i uroczyście.

Więcej…

14 - 15.XI.2014 r. Wycieczka do Przemyśla

IMG_9913ARBORETUM w Bolestraszycach - to piękne ogrody z unikatową roślinnością, które m.in. zwiedzałyśmy podczas wycieczki zorganizowanej przez naszą Panią Prezes - Grażynę Rękas. Następnym obiektem była "perełka renesansu" - Zamek w Krasiczynie - wspaniale odrestaurowany, o ciekawej i burzliwej historii. Pan przewodnik bardzo interesująco i barwnie opowiadał nam tę historię, tak,że czułyśmy ducha tamtych czasów. Przemyśl i okolice to cel naszej wycieczki - i to właśnie w drugim dniu zwiedzałyśmy to miasto, po którym oprowadzał nas "Wojak Szwejk" zdradzając tajemnice 1000-letniego miasta, ongiś warownego grodu.

Więcej…

 

Zaufaj swoim dłoniom

1.    Badaj się regularnie już od 20 roku życia, co miesiąc między 7 a 10 dniem cyklu.

2.    Jeśli nie miesiączkujesz, lub jesteś w ciąży, badaj się regularnie w wybranym dniu miesiąca.

3.    Jeśli zauważysz zmianę kształtu piersi, guzek, wciągnięcie lub wyciek z brodawki, przebarwienie skóry, zgrubienie pod pachą lub inną zmianę, której wcześniej nie było - ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA!

4.    Większość zmian w piersiach kobiety wykrywają same.

5.    Nawet gdy sama nie widzisz niepokojących zmian, kontroluj regularnie piersi u lekarza.

6.    Po ukończeniu 35 roku życia wykonuj regularnie mammografię.

7.    Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś.

Samobadanie piersi

 Zaufaj swoim dłoniom 
 

     1. Badaj się regularnie już od 20 roku życia, co miesiąc między 7 a 10 dniem cyklu.

     2. Jeśli nie miesiączkujesz, lub jesteś w ciąży, badaj się regularnie w wybranym dniu miesiąca.

     3. Jeśli zauważysz zmianę kształtu piersi, guzek, wciągnięcie lub wyciek z brodawki, przebarwienie

         skóry, zgrubienie
         pod pachą lub inną zmianę, której wcześniej nie było - ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA!

     4. Większość zmian w piersiach kobiety wykrywają same.

     5. Nawet gdy sama nie widzisz niepokojących zmian, kontroluj regularnie piersi u lekarza.

     6. Po ukończeniu 35 roku życia wykonuj regularnie mammografię.

     7. Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś.

 

Pod prysznicem

bottom1Połóż płaską część (nie opuszki palców) trzech środkowych palców na piersi (lewej ręki na prawej, prawej ręki na lewej). Wyszukuj zgrubień, guzków lub innych zmian wykonując kuliste ruchy, najpierw przy lekkim, potem mocniejszym, a wreszcie mocnym nacisku (mamy 3 stopnie natężenia nacisku). Zacznij od pachy i przesuwaj okrężnie, w kierunku brodawki. Dokładnie przebadaj cały obszar pomiędzy pachą, mostkiem, pod brodawką i od obojczyka aż po linię stanika.
Powtórz całą procedurę na drugiej piersi.

Na stojąco przed lustrem
bottom2Stań naprzeciwko lustra, spleć dłonie za głową i wyciągnij łokcie do przodu. Szukaj zmian takich jak dołki albo zmiany w fakturze lub kolorze skóry. Delikatnie ściągnij obydwie brodawki i sprawdź, czy nie ma wycieków, czy nie ma wydzieliny, czy nie wydobywa się płyn.

Połóż dłonie na biodrach i dokładnie przyjrzyj się swoim piersiom. Pamiętaj, że szukasz zmian w wyglądzie piersi.

Na leżąco

bottom3Połóż się na plecach z poduszką lub ręcznikiem pod prawym ramieniem, aby spłaszczyć i rozłożyć tkankę piersi.
Połóż prawe ramię pod głowę, a lewą ręką badaj prawą pierś, tak, jak robiłaś to pod prysznicem, robiąc koliste ruchy palcami naciskając coraz mocniej tak, aby zbadać całą pierś i okolice pachy.

Powtórz to badanie na drugiej piersi.

BS - Sandomierz

Wiązanki okolicznościowe, bukiety, wiązki - Kaufland Sandomierz tel. 15 832 89 11, 784 475 530

 

piekarnia_maczka

Copyright © 2012 - 2017, by Rachid HEMINE - All Rights Reserved.