Odwiedziło nas

Dzisiaj1
Ten miesiąc122
Ogółem13160

IMG_0335Ju po raz drugi sandomierskie "Amazonki" wziy udzia w akcji "POKA RAKOWI RӯOW KARTK". jest to oglnopolska akcja - sportowa inicjatywa - ktra nie tylko przywouje pikarskie emocje, ale ma wany cel - wspln walk o ycie i zdrowie kobiet. Akcja miaa miejsce 7 czerwca na stadionie MOSiR w Sandomierzu podczas meczu "Wisa" Sandomierz z "Uni" Tarnw. W trakcie meczu rozdawaymy "Rowe Kartki" sportowcom i kibicom, a spiker odczytywa przez goniki m.in. takie hasa:- "Razem wygrywamy z rakiem piersi", "Rak piersi wczenie wykryty jest uleczalny", "Zbadaj si i wygraj ycie". Chcemy w ten sposb uwiadomi wszystkich, e rak piersi to nie wyrok. A kobiety zachci do wykonywania bada piersi, pozwalajcych na wczesne wykrywanie tej choroby. Naszym celem jest te zaangaowanie mczyzn w profilaktyk raka piersi i pokazanie im, e zdrowie kobiety ley rwnie w ich rkach.

Więcej…

27.05 - 03.06.2015 Zawody we Florencji

100_9274Amazonki z caej Europy, a nawet reprezentantka Australii, spotkay si we Florencji (Wochy) na zawodach odzi smoczych - CANOTTIERI COMUNALI FIRENZE . Nasz klub w polskiej druynie ( 18 osb ) reprezentowaa koleanka Ewa Wgrzyn. Polki zajy III miejsce, za co zostay udekorowane medalami. Pobyt we Florencji zaowocowa nowymi znajomociami z Amazonkami z innych krajw. By take czas na zwiedzanie Werony, Wiednia, Pragi.

Więcej…

skJak co roku pod koniec maja odbyymy pielgrzymk do sanktuarium w Skarysku - Kamiennej, gdzie znajduje si replika obrazu Matki Boskiej Miosierdzia z Wilna, a brama w ktrej umieszczony jest ten obraz rwnie przypomina wilesk Ostr Bram.Bya to ju XVII. pielgrzymka, w ktrej uczestnicz Amazonki z woj.witokrzyskiego, lubelskiego. A tym razem przyjechay rwnie Amazonki z Eku.We wsplnej modlitwie mogymy powierzy swoje proby i troski Matce Boej.Spotkanie zakoczyymy wsplnym obiadem.

Więcej…

DSC_365314.04.2015 W sandomierskim Ratuszu odbyo si spotkanie Pani Prezydentowej - Anny Komorowskiej z przedstawicielami  sandomierskich organizacji pozarzdowych. Delegacja Amazonek naszego Klubu rwnie uczestniczya w tym spotkaniu. Nasza Pani Prezes - Grayna Rkas przedstawia zarys naszej dziaalnoci. Nastpnie w imieniu sandomierskich Amazonek wrczya Pani Annie Komorowskiej souvenir -  pikn okrg serwet na st w kolorze ecru, ktr wydziergaa szydekiem nasza koleanka Henia Mdala.

Więcej…

DSCN152421 marca - w pierwszy dzie wiosny Amazonki naszego Klubu, jak rwnie delegacja Amazonek z zaprzyjanionego nam Klubu w Tarnobrzegu, przeyy wsplnie dzie skupienia - rekolekcje. Odbyy si one w Kaplicy przy Kociele Chrystusa Krla Jedynego Zbawiciela wiata w Sandomierzu. Ksidz Tadeusz Pawowski - nasz opiekun duchowy - pomg je nam zorganizowa, jak te prowadzi je. Spdziymy kilka godzin na modlitwie, powierzajc swoje proby w intencji zdrowia naszego i naszych rodzin, koleanek z Klubu oraz tych ktre nie mogy nam towarzyszy, a take tych , ktre ju odeszy.

Więcej…

Magorzata Baant - Amazonka - crka naszej Koleanki Amazonki Ireny Stpr, 6 lat temu miaa zdiagnozowanego raka piersi. Za pomoc m.in chemioterapii udao si go zwalczy. Jednak w listopadzie 2014 r. choroba powrcia ze zdwojon si. Aby leczenie przynioso podane rezultaty, chemioterapia musi zosta wsparta hipertermi tj. metoda leczenia raka, w ktrej tkanki nowotworowe poddawane s dziaaniu z zewntrz wysokich temperatur do + 44 stopni C. Koszt tej metody leczenia, to wstpnie 17.000-, z. Jeeli kto jest w stanie wesprze Gosi jakkolwiek sum pienidzy, to bardzo prosimy o pomoc, za co z gry serdecznie dzikujemy. Gosia w Banku Spdzielczym w Sandomierzu ma zaoone konto : 08 9429 0004 3001 0004 3313 0001.

Wierzymy, e razem z Gosi - uda nam si zwalczy chorob.

12.12. 2014 r. WIGILIA

IMG_0003wita Boego Narodzenia to czas szczeglny, czas radosny, w ktrym spotykamy si z rodzin, dzielimy si opatkiem i koldujemy. My Amazonki te jestemy jedn wielk rodzin. Dlatego co roku spotykamy si na Wigili, aby podzieli si opatkiem midzy sob jak i z naszymi przyjacimi, darczycami i osobami wspierajcymi dziaalno naszego klubu. Wiele piknych ycze i ciepych sw zostao powiedziane do nas od zaproszonych goci; m.in. od Pani Katarzyny Zioo - Zastpcy Burmistrza Miasta.Tradycyjne  potrawy wigilijne, koldowanie, pikne kwiaty - poinsecje (sponsorowane jak zwykle przez Pani Ani wierkul) - pozwoliy nam spdzi ten wieczr bardzo mile i uroczycie.

Więcej…

IMG_9913ARBORETUM w Bolestraszycach - to pikne ogrody z unikatow rolinnoci, ktre m.in. zwiedzaymy podczas wycieczki zorganizowanej przez nasz Pani Prezes - Grayn Rkas. Nastpnym obiektem bya "pereka renesansu" - Zamek w Krasiczynie - wspaniale odrestaurowany, o ciekawej i burzliwej historii. Pan przewodnik bardzo interesujco i barwnie opowiada nam t histori, tak,e czuymy ducha tamtych czasw. Przemyl i okolice to cel naszej wycieczki - i to wanie w drugim dniu zwiedzaymy to miasto, po ktrym oprowadza nas "Wojak Szwejk" zdradzajc tajemnice 1000-letniego miasta, ongi warownego grodu.

Więcej…

marsz_amazonek_2014110?PIERwSI w Sandomierzu? ? pod takim hasem w dniu 18 padziernika br., na sandomierskim Rynku Starego Miasta po raz pierwszy odby si marsz promujcy profilaktyczne badania mammograficzne, zorganizowany przez sandomiersk fili witokrzyskiego Klubu ?Amazonki? oraz Urzd Miejski w Sandomierzu w ramach padziernikowych obchodw Midzynarodowego Miesica Walki z Rakiem Piersi. Zgodnie z zaoeniami organizatorw, inicjatywa zorganizowania w Sandomierzu tego typu marszu miaa na celu przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat raka piersi, solidaryzowanie si ze wszystkimi chorymi na ten rodzaj nowotworu oraz zachcanie kobiet do korzystania z bada profilaktycznych.

Więcej…

 

Zaufaj swoim dłoniom

1.    Badaj się regularnie już od 20 roku życia, co miesiąc między 7 a 10 dniem cyklu.

2.    Jeśli nie miesiączkujesz, lub jesteś w ciąży, badaj się regularnie w wybranym dniu miesiąca.

3.    Jeśli zauważysz zmianę kształtu piersi, guzek, wciągnięcie lub wyciek z brodawki, przebarwienie skóry, zgrubienie pod pachą lub inną zmianę, której wcześniej nie było - ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA!

4.    Większość zmian w piersiach kobiety wykrywają same.

5.    Nawet gdy sama nie widzisz niepokojących zmian, kontroluj regularnie piersi u lekarza.

6.    Po ukończeniu 35 roku życia wykonuj regularnie mammografię.

7.    Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś.

Samobadanie piersi

 Zaufaj swoim dłoniom 
 

     1. Badaj się regularnie już od 20 roku życia, co miesiąc między 7 a 10 dniem cyklu.

     2. Jeśli nie miesiączkujesz, lub jesteś w ciąży, badaj się regularnie w wybranym dniu miesiąca.

     3. Jeśli zauważysz zmianę kształtu piersi, guzek, wciągnięcie lub wyciek z brodawki, przebarwienie

         skóry, zgrubienie
         pod pachą lub inną zmianę, której wcześniej nie było - ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA!

     4. Większość zmian w piersiach kobiety wykrywają same.

     5. Nawet gdy sama nie widzisz niepokojących zmian, kontroluj regularnie piersi u lekarza.

     6. Po ukończeniu 35 roku życia wykonuj regularnie mammografię.

     7. Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś.

 

Pod prysznicem

bottom1Połóż płaską część (nie opuszki palców) trzech środkowych palców na piersi (lewej ręki na prawej, prawej ręki na lewej). Wyszukuj zgrubień, guzków lub innych zmian wykonując kuliste ruchy, najpierw przy lekkim, potem mocniejszym, a wreszcie mocnym nacisku (mamy 3 stopnie natężenia nacisku). Zacznij od pachy i przesuwaj okrężnie, w kierunku brodawki. Dokładnie przebadaj cały obszar pomiędzy pachą, mostkiem, pod brodawką i od obojczyka aż po linię stanika.
Powtórz całą procedurę na drugiej piersi.

Na stojąco przed lustrem
bottom2Stań naprzeciwko lustra, spleć dłonie za głową i wyciągnij łokcie do przodu. Szukaj zmian takich jak dołki albo zmiany w fakturze lub kolorze skóry. Delikatnie ściągnij obydwie brodawki i sprawdź, czy nie ma wycieków, czy nie ma wydzieliny, czy nie wydobywa się płyn.

Połóż dłonie na biodrach i dokładnie przyjrzyj się swoim piersiom. Pamiętaj, że szukasz zmian w wyglądzie piersi.

Na leżąco

bottom3Połóż się na plecach z poduszką lub ręcznikiem pod prawym ramieniem, aby spłaszczyć i rozłożyć tkankę piersi.
Połóż prawe ramię pod głowę, a lewą ręką badaj prawą pierś, tak, jak robiłaś to pod prysznicem, robiąc koliste ruchy palcami naciskając coraz mocniej tak, aby zbadać całą pierś i okolice pachy.

Powtórz to badanie na drugiej piersi.

BS - Sandomierz

Wizanki okolicznociowe, bukiety, wizki - Kaufland Sandomierz tel. 15 832 89 11, 784 475 530

piekarnia_maczka

Copyright © 2012 - 2017, by Rachid HEMINE - All Rights Reserved.